Modely a diorama v 1/35

Vše o modelech a dioramatech v měřítku 1/35.

Články

Pigmenty

Zdroj : Novinky č.18 str.:6

Prachové pigmenty nebo snad patinovací prachy?

Aneb o čem je vlastně řeč

Abychom problém správně pochopili , zavedeme nejprve dva termíny.Pigment ,označující barevnou částici , která je nositelem barevnosti a má krycí schopnost.A prachový pigment či lépe patinovací prach , coby určitá směs čistého pigmentu (barevných částic)a balastu (jiných částic než nositelek barevnosti).Pigmenty jsou chemické látky organického nebo anorganického původu, jejichž společnými vlastnostmi je výrazná barevnost a nerozpustnost ve vodě i ostatních rozpouštědlech.Že se pigmenty rozpouštějí se jen zdá.Jde o částice tak malé ,že se v kapalinách vznášejí podobně jako jemný prach  ve vzduchu, ale pořád jde o heterogenní směs.Čím jemnější pigment , neboli čím menší barevná částice , tím lepší krycí schopnost , tím jemnější a kvalitnější barva (ve smyslu nátěrová hmota).Jak již bylo řečeno, pigmenty jsou nositeli barevnosti v různých látkách kolem  nás.Nejznámější jsou zmíněné nátěrové hmoty .Pro zajímavost: pigmenty v nich tvoří 5 až 10%,zbytek tvoří pojivo a přídavné látky ,které dávají nátěrovým hmotám požadované vlastnosti.Pigment ale není jediná složka , kterou obsahují lahvičky MiG production , Star Dust nebo ty , které lze koupit v prodejnách pro umělce.Pouze s pigmenty tedy nepracujeme.

Použití pigmentů na sucho, buď samotných nebo ve směsi s dalšími látkami, je staré jako lidstvo samo. A zde se nám začíná rýsovat souvislost a zároveň rozpor mezi pigmenty jako takovými a patinovacími prachy, které známe pod společným a nepřesným názvem „pigmenty“.Za všechno může angličtina , protože anglické „pigments“ se významově nekryje s českým „pigmenty“ .Angličtina ve své jednoduchosti označuje pigmentem vše co barví nebo je nositelem barevnosti, včetně škály barevným premixů určených k barvení či dobarvování. Zatímco čeština pod názvem „pigment“ zná jen vlastní „100% čistý“ pigment a pro vše ostatní má jiná pojmenování.Proto je pro MiG pigments i Star Dust vhodnější termín patinovací prachy, protože obsahují vedle pigmentů řadu vedlejších látek.Slovo vedlejších by mělo být v uvozovkách, protože některé z nich jsou pro vlastnosti patinovacích prachů stejně důležité jako sám pigment. Přesné složení je tajemstvím výrobce a odvíjí se od způsobu jeho použití. Jistě se nevyhnete snaze o srovnávání , ale ujišťuji vás , že vzhledem k odlišnostem ve způsobu použití je prosté srovnání zavádějící a složitý hodnotící proces neúměrně nákladný.

K čemu jsou dobré

Nejširší použití je při naznačování nejrůznějšího zaprášení u vozidel (třeba boky karosérie, podběhy, dezén pneumatik…). Proto se také vyrábí široká škála odstínů, které se navíc mezi sebou dobře míchají. Ideální je nanášet jen malé množství na polomatný či zcela matný povrch, na kterém dobře ulpí.Pak je nutná fixace, jinak časem nanesený prach opadá, ale hlavně do něj otisknete své prsty či jej rozmažete.

Stejně rozšířené je míchání bahna na ušpinění aut a tanků. Způsobů je více a záleží, jaké bahno potřebujete. Míchat můžete s lakem, s disperzními lepidly, s modelářským rozpouštědlovým tmelem nebo jen s vodou. Rozmíchanou směs, nejlépe z vícero odstínů pro napodobení co možná nejvěrnějšího odstínu bláta, nanášíme štětcem či jemnou špachtličkou.

Kromě bahna také můžeme vyrobit silné usazeniny písku. Na určené místo naneseme štětcem lak a prach nabraný na špičku ploché špejle na lak vysypeme a necháme zaschnout. Postup opakujeme tak dlouho, dokud nejsme s vrstvou usazeniny spokojeni. Nakonec vše lehce přelakujeme, aby se nános zafixoval.

Terén na dioramatech lze rovněž udělat. Snadno prach vmícháme například do sádry. Podle viskozity směsi ji pak na podložku dioramatu buď vyléváme nebo nanášíme špachtlí. Pokud jej smícháme s Herkulesem a přidáte více vody, výsledný povrch popraská jako vyprahlá poušť. Následné přelakování a posypání další suchou vrstvou stejného odstínu vyrobí dokonalou kopii skutečnosti.

Jsou vhodné na letadla? Ano, ale je nutný velký cit a rozvaha. Na začouzení výfuků, hlavní nebo zaprášení pneumatik jsou přímo ideální. Zručnější dokáží i vystínovat okolí spár  na křídlech a na trupu. Tmavší odstíny naneste do spár podobně jako olejovou barvu a setřete je vatovou štětičkou nebo roztupujte do ztracena směrem dovnitř panelů. Dobře se takto špiní moderní námořní letadla. Naopak světlými odstíny se dají detaily vytáhnout jako při použití metody suchého štětce.

Star Dust Metalic

Pozor, nezaměňujte tuto zcela novou řadu s klasickými pigmenty. Jde o KOVOVÉ PRÁŠKY. CMK zatím produkuje pět odstínů: hliník, mosaz, zlato, měď a bronz. Nanášejí se štětcem nebo hadříkem, kterým se i leští. Vrstvy kovových prášků lze opakovat stejně jako lze docílit různého stupně lesku. Obojí závisí pouze na době leštění a počtu vrstev. Nanášením kovových prášků na barvami podbarvené plochy dosáhnete různých efektů. Lesklý černý barevný podklad například jejich lesk zvýrazní, na matné bílé je jejich kovový efekt sotva poloviční. Nejvhodnější jsou pro barvení figurek (zbroj, zbraně), figurkáři nanáší kovové prášky do lehce zavadlé lesklé černé a po zaschnutí leští. Uplatnění si ale najdou i mezi staviteli modelů aut, tanků a letadel. Použít se dají třeba na mosazné nádrže z 1. sv. války, měděné prstence na čelech motorových gondol u britských letounů, chladiče, vyhřáté výfukové roury, části motorů u motocyklů nebo vozů F1. Hliníkovým práškem lze napodobit i barvu přírodního kovu (natural metal finiš). Nezbytné je po skončení leštění kovovou vrstvu vždy přelakovat, jinak ji osaháte a setřete. Lakování je výhodné i pro odlišení stupně lesku.Všechny součástky přece nebyly jen zářivě lesklé. Jen počítejte s tím, že velká vrstva laku může potlačit kovový efekt a prášek odplavit.

Žádné komentáře